Nüfus Cüzdanı Sorgulama

TC Kimlik No Sorgulama, Yabancı Kimlik No Sorgulama, Yabancı Kimlik No Doğrulama, Mavi Kart Yabancı Kimlik No Sorgulama, Mavi Kart Yabancı Kimlik No Doğrulama işlemlerini bu sayfada yapabilirsiniz.


Nüfus Cüzdanı Sorgulama Nasıl Yapılır

Nüfus Cüzdanı Sorgulama işlemlerini T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü websitesinden yapabilirsiniz. https://tckimlik.nvi.gov.tr/ websitesinde, Yabancı Kimlik No Doğrulama. Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile TC Kimlik No Sorgulama yapabilirsiniz.

Bu bölümde TC Kimlik No Doğrulama, Yabancı Kimlik No Doğrulama, Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile TC Kimlik No Sorgulama, Kişi Bilgileri ile Yabancı Kimlik No Sorgulama ve Doğum Yılı, İkamet İzin, Tezkere No, Çalışma İzin No ile Yabancı Kimlik No Doğrulama yapabilirsiniz.

TC No Doğrulama - T.C. Kimlik No Sorgulama

Cüzdan Seri ve No alanlarını doldurarak kişiye ait son aktif Nüfus Cüzdanı üzerinde yazan bilgilerin doğrulanması ve sorgulamasını tckimlik.nvi.gov.tr/TCKimlikNo/Dogrulama.aspx sayfasından yapabilirsiniz.

Bu alanda ad, soyad, doğum tarihi gün / ay / yıl bilgilerini girerek nüfus cüzdanı doğrulama ve TC kimlik kartı bilgilerine erişebilirsiniz.

- Cüzdan Seri ve No alanlarının doldurulması ile kişiye ait son aktif Nüfus Cüzdanı üzerinde yazan bilgilerin doğrulanması sağlanacaktır.
- Cüzdan Seri ve No alanlarının doldurulmaması durumunda kişinin kütükte mevcut son "Açık" kayıt bilgilerinin doğrulanması sağlanacaktır.

Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama Nasıl Yapılır

Ad, soyad, baba adı, anne adı, doğum yılı, cinsiyet, nüfusa kayıtlı olduğu il, ilçe, cilt no, aile sıra no ve birey sıra no bilgilerini girerek T.C. Kimlik No Sorgulaması yapabilirsimiz. tckimlik.nvi.gov.tr/TCKimlikNo/NufusaKayitYeriSorguModul.aspx

Nüfus ve Aile Cüzdanı İşlemlerinizi İçin

Nüfus Cüzdanı İşlmeleri

Nüfus cüzdanı; kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu kanıtlayan resmi belgedir. Nüfus cüzdanı değerli kağıtlar kapsamı içerisinde yer almaktadır. Nüfus cüzdanlarının şekil ve içerikleri İçişleri Bakanlığınca tespit edilir.

Uluslararası Aile Cüzdanı İşlemleri

Uluslararası aile cüzdanı; Bir aileyi oluşturan eş ve çocukların uyruğunu kanıtlayan ve kimlik bilgilerini kapsayan resmi belgedir. Uluslararası aile cüzdanı değerli kağıtlar kapsamı içerisinde yer almaktadır. Uluslararası aile cüzdanlarının şekil ve içerikleri İçişleri Bakanlığınca tespit edilir.

NVİ - Nüfus Vatandaşlık İşleri

TC İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürülüğün sayfası yapabileceğiniz işlemler;

Mernis

Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi nedir, proje kapsamında günümüze değin yapılanlar...

Kimlik Paylaşımı Sistemi (KPS)

KPS ile ilgili tüm açıklamalar ve başvuru işlemleri için...

Adres Kayıt Sistemi (AKS)

Adres Kayıt Sistemi ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz...

Mekansal Adres Kayıt Sistemi

Mekansal Adres Kayıt Sistemi Oluşturulması ve Çevrimiçi Emlak ve İnşaat İzinleri Projesi (MAKS)

Vatandaşlık Hizmetleri

Türk Vatandaşlığının kazanılması ve kaybedilmesine ilişkin işlemler hakkında...

Nüfus Cüzdanı

Nasıl nüfus cüzdanı alınacağı ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz...

Nüfus İstatistikleri

Nüfus Kütükleri, Doğum,Ölüm, Evlenme, Boşanma, Evlat Edinme, Nüfus Cüzdanı İstatistikleri...

Bilgi Edinme

Bilgi edinme kanunu hakkında bilmeniz gerekenler ve başvuru formları bu bölümde...

Nüfus İşlemleri Sıkça Sorulan Sorular

Nüfus İşlemleri ile ilgili merak ettiğiniz sorular ve cevapları için bu bölümü ziyaret edebilirsiniz...Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"turkiye1.net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım